רפואה סינית דיקור אקופונטורה טווינה

טווינה היא פיזיוטרפיה סינית עתיקה. זוהי טכניקת טיפול המתבצעת לאורך הגוף והמרידיאנים (ערוצי אנרגיה החוצים את הגוף לאורך ולרוחב, ואשר בהם זורם הצ'י) תוך כדי מגע דינמי ואנרגטי.
כיום הטווינה תופסת נתח נכבד בקרב טכניקות המגע ומתמקדת בבעיות אורטופדיות כגון כאבי גב, צוואר, כתפיים, שרירים תפוסים, כתף קפואה (הגבלה בתנועת הכתף), פריצות דיסק, אישיאס (סיאטיקה), נימול בידיים, דלקות פרקים, דלקות בגידים, מחלות פנימיות, יתר לחץ דם, אסטמה, כאבי מחזור,כאבי ראש, מיגרנות, עצירות ועוד..
פירוש השם טווינה- tui- למשוך na- לדחוף, הוא למעשה תיאור של שיטת הטיפול. שם זה הופיע לראשונה בתקופת שושלת מינג בכתבים רפואיים, בשימוש לטיפול בתינוקות וילדים. בתקופות עתיקות היתה הטווינה שיטת טיפול שנועדה לטפל במחלות שונות.  בספר הרפואה הפנימית של הקיסר הצהוב, המשמש כספר בסיס לשיטות הרפואה הסינית, מוזכרות הטכניקות העיקריות לטיפול במגע.
על פי שיטת הרפואה הסינית, הצ'י הוא אנרגיית החיים והוא הבסיס לבריאות נפשית ופיזית. זרימה הרמונית של אנרגיית הצ'י בתעלות הגוף, משחררת חסימות באיברים חיוניים, מנטרלת התפתחות רעלים ומעוררת כוחות ריפוי בגוף. תורת הטווינה מתמקדת בזרימת אנרגית הצ'י כבסיס טיפולי, ובעזרת העיסוי פותחת את התעלות לזרימה מאוזנת של אנרגית הצ'י.
המטפל משתמש במגוון שיטות של מגע באמצעות כפות הידיים, הזרועות והמרפקים. ע"י הפעלת לחץ נוצרת תנועה אקטיבית ואינטנסיבית בנקודות האנרגיה של הגוף. הלחיצות נעשות באותן נקודות אנרגיה המשמשות באקופונקטורה, אלא שהידיים והאצבעות מחליפות את מחטי הדיקור. התנועה המופעלת משלבת טלטולים עדינים, מתיחות והנעה של המפרקים. פעולות אלו גורמות להמרצת הרקמות, חיזוק האיברים וזרימת אנרגית הצ'י, התורמת לאיזון המערכת הגופנית והרגשית של המטופל.
אחד היתרונות של הטווינה הוא היכולת להתמקד בבעיה ספציפית ולטפל בה. הטווינה מסייעת בהקלה על עייפות מתמשכת, השבת האנרגיה וחיזוק היכולת להתמודד עם לחץ וחוסר איזון רגשי.

 

   סלט עדשים כתומות עם גזר אגוזי מלך וכוסברה

   עדשים כתומות הן בעלות ערך גליקמי נמוך ולכן טובות לחולי סוכרת ולאנשים הרוצים לשמור על משקלם. הן קלו…

   קרא עוד: סלט עדשים כתומות...

   חלב והשפעותיו

    חלב ומוצריו נצרכים בכמות רבה בקרב אנשי המערב. כבר מגיל צעיר מעודדים אותנו לאכול מוצרי חלב בגלל תכול…

   קרא עוד: חלב והשפעותיו

   חיסון מהטבע לקראת שפעת החורף

   לפני שאנו רצים להתחסן לקראת החורף, לטבע יש כמה דברים להציע עבורנו. צמחי מרפא ותזונה

   קרא עוד: חיסון מהטבע...

   דיאטת ניקוי כבד לקראת האביב

     האביב מביא איתו את הפריחה המלבלבת ואת יציאת הנבטוטים מתוך האדמה. ההתבטאות האנרגטית ש…

   קרא עוד: דיאטת ניקוי כבד...

   חומצות שומן חיוניות

   מחקרים רבים שנערכו בשנים האחרונות הוכיחו והראו את יעילותם של חומצות השומן אומגה 3 בהקשר לבריאות כלי…

   קרא עוד: חומצות שומן חיוניות

   שמן קצח ושמן קוקוס

   שמן קצח ידוע מזה שנים כמחזק מערכת חיסון ומטפל במהירות וביעילות במחלות מערכת נשימה עליונות. מקובל מאו…

   קרא עוד: שמן קצח ושמן קוקוס